گشت آفرینان مسیر آسمان
مقالات مقالات
schengen-visa-document.jpg
schengen-visa-document.jpg

اطلاعات ویزا شینگن

اطلاعات ویزا :

معاهده شینگن یک قرارداد است که در سال 1985 بین چند کشور امضا شد؛ با این معاهده، ورود ساکنین کشورهای اروپایی بدون ویزا به این کشورها آزاد شد تا مشکلات رفت و آمد بین مرزی برای آن‎ها کم شود. کشورهای عضو شینگن ۲۶ کشورند: آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن اشتاین و سوئیس.

مدت و هزینه صدور ویزا :

بررسی اولیه‌ مدارک برای صدور روادید معمولا از دو تا سه هفته به طول می‌انجامد. ممکن است روادید زودتر صادر شوند یا تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص خواهد شد که شما واجد دریافت روادید هستید یا خیر. قیمت صدور ویزای شینگن 60 یورو است که در زمان درخواست به صورت نقد در محل پرداخت می‎شود. کودکان زیر 6 سال هزینه کنسولی ندارند و هزینه برای کودکان بین 6 تا 12 سال 35 یورو است.

مدت اعتبار ویزا :

مدت اعتبار ویزا تا 90 روز در یک مدت شش ماهه است. یک ویزای شینگن دو تاریخ مشخص دارد؛ یکی تاریخ اعتبار ویزا و یکی تعداد روزهای مجاز ویزا که حداکثر 90 روز است. برای ورود شما به محدوده لازم است هر دو تاریخ معتبر باشند. یک کد هم برای مشخص کردن تعداد دفعه‎های مجاز ورود شما به محدوده شینگن است که می‎تواند از یک تا نامحدود باشد.

مدارکی که باید در روز مصاحبه همراه داشته باشید موارد زیر است:

* فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا (اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری تکمیل فرم درخواست روادید آن کشور است که باید از سفارت مربوطه به صورت حضوری یا اینترنتی دریافت شود.)

* شناسنامه ایرانی (ترجمه‌ی رسمی شناسنامه با فتوکپی از تمام صفحات باید حتماً موجود باشد.)

* گذرنامه (کپی گذرنامه را تنها از صفحات یک تا پنج و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید. همچنین اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست روادید باشد.)

* سه قطعه عکس رنگی (در صورتی که عکس همراهان در گذرنامه‌ی متقاضی باشد، باید برای همراهان نیز دو قطعه عکس در ابعاد 6 در 4 در مدارک در نظر بگیرید.)

* اسناد و منابع مالی (پرینت حساب بانکی شامل گردش سه ماه آخر و مانده حساب که روی سربرگ انگلیسی بانک و مهر شده باشد و همچنین در صورت داشتن سند ملکی به نام شخص درخواست کننده اصل و ترجمه‌ سند که اصل سند هنگام تحویل بقیه مدارک به مسافر بازگردانده خواهد شد.)

* اسناد رسمی شغلی (گواهی اشتغال به کار که روی سربرگ رسمی محل کار، با امضای مدیر عامل و ذکر سمت شغلی، حقوق ماهانه و مدت زمان اشتغال به کار باشد به همراه ترجمه‌شان و همچنین در صورت داشتن بیمه کاری، سوابق سه ماه آخر قبل درخواست ویزا)

* بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد (برای رزرو بلیط هواپیما لازم نیست هزینه‌ای پرداخت ‎شود.)

* بیمه مسافرتی (متقاضیان روادید باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی برای کل مدت زمان سفر که باید حداقل هزینه 30 هزار یورو را برای هر مسافر پوشش دهد را داشته باشند.)

* دعوت‌نامه یا برگه تائیدیه رزرواسیون هتل/ واچر (اصل دعوت‌نامه که شخص دعوت‎کننده از کشور مقصد برای مسافر فرستاده که اگر دعوت‎نامه داشته باشید نیازی به برگه رزرواسیون هتل نخواهید داشت.)

pic172215210001

گشت آفرینان مسیر آسمان